Яремчук Юрій: Microsoft IT Academy ВНТУ - старт взято!

четверг, 30 апреля 2009, Александр Краковецкий

Microsoft є безперечним лідером в сертифікації IT спеціалістів. На сьогодні в світі налічується 1,8 млн. сертифікованих спеціалістів Microsoft, які отримали 2,95 млн. сертифікатів. За даними IDC у 2010 році нестача сертифікованих спеціалістів у промисловості Європи буде становити понад 5 млн. Наша розмова з керівником IT Академії Microsoft нашого Вінницького національного технічного університету — директором Інституту прогресивних освітніх технологій ВНТУ, кандидатом технічних наук, доцентом Юрієм ЯРЕМЧУКОМ.

Сьогодні, коли інформація та міжнародний розподіл праці став невід’ємною складовою світової економіки, освіта продовжує залишатися основою персонального та професійного успіху. При цьому висуваються нові більш жорсткі вимоги до фахівців, здатних працювати в умовах сучасної компанії, яка швидко розвивається, постійно змінюється, впроваджує рішення, що базуються на нових інформаційних технологіях. У цих умовах, щоб бути конкурентноздатним на ринку праці і отримати робоче місце кваліфікованого високооплачуваного IT спеціаліста, крім базової вищої освіти, велику перевагу надають спеціальні знання із сучасних інформаційних технологій.

Для розвитку, вдосконалення та підвищення ефективності підготовки вищими навчальними закладами IT фахівців, надання необхідних їм практичних  навичок із сучасних IT технологій, все більше спостерігаються тенденції переходу на нові моделі підготовки з використанням конструктивного співробітництва університетів з провідними комерційними компаніями.

Компанія Microsoft є лідером в галузі розробки всього спектру інформаційних технологій і фактично встановила стандарти – від операційних систем і графічного інтерфейсу користувача до засобів розробки та адміністрування. Поширення та впровадження своїх сучасних інформаційних технологій компанія Microsoft здійснює за допомогою концепції освіти протягом всього життя (life-long learning) і орієнтується на довготривалу співпрацю з фахівцями, надаючи їм необхідні можливості для навчання та працевлаштування.

Задачу підготовки сучасних IT спеціалістів компанія Microsoft вирішує шляхом створення на базі вищих навчальних закладів Академій інформаційних технологій Microsoft (IT Академій Microsoft). Основна задача цих академій – здійснювати навчання студентів найсучаснішим інформаційним технологіям, інформувати про нові розробки у цій галузі, об’єднувати учнів у єдиний інформаційний простір і надавати їм додаткові можливості щодо обміну інформацією, розвитку кар’єри тощо.

У США, згідно оцінок Бюро обліку трудових ресурсів цієї країни, потреба у фахівцях з інформаційних технологій зростатиме швидше попиту на фахівців більшості інших професій аж до 2014 року.

За даними компанії Microsoft загальна кількість робітників в таких країнах світу як США, Великобританія, Франція, Японія, Індія та Бразилія, праця яких пов’язана з інформаційними технологіями, має такий розподіл: користувачів ПК – 140.5 млн. (77%); професіоналів ІТ – 16.1 млн. (9%); розробників – 4.6 млн. (3%); фахівців, які приймають бізнесові рішення – 20.8 млн. (11%).

За даними досліджень компанії Microsoft дві третини менеджерів впевнені, що сертифіковані робітники краще виконують роботу та надають кращий сервіс кінцевим користувачам IT індустрії. Три чверті менеджерів впевнені, що сертифікація важлива для робітників, що працюють у команді, і забезпечує підвищення кількості проектів, які завершуються вчасно, та зменшує час незапланованих простоїв.


За даними досліджень CEPIS приблизний розподіл отриманих у Європі сертифікатів провідних світових компаній IT індустрії має такий вигляд: Microsoft – 45 %, Cisco – 6%, Comp TIA – 3%, ISACA – 3%, Oracle – 3%, CISSP – 3%, SAP – 3%, інші – 32%.

Наведені дані доводять, що Microsoft є безперечним лідером в сертифікації IT спеціалістів. На сьогодні в світі налічується 1,8 млн. сертифікованих спеціалістів Microsoft, які отримали 2,95 млн. сертифікатів.

При цьому, за даними IDC у 2010 році нестача сертифікованих спеціалістів у промисловості Європи буде становити більше 5 млн.

В Україні сертифікованих спеціалістів Microsoft готують Інноваційний центр Microsoft при Київському національному університеті ім. Шевченко, а також 7 IT академій Microsoft, серед яких підготовку висококваліфікованих спеціалістів активно здійснюють IT академії Харківського національного університету радіоелектроніки, Харківського національного економічного університету та Комп’ютерна Академія «КРОК» (Одеса).

Тепер серед них і IT академія Microsoft Вінницького національного технічного університету, яку відкрито у грудні 2008 року. Наша розмова з її керівником — директором Інституту прогресивних освітніх технологій ВНТУ, кандидатом технічних наук, доцентом Юрієм ЯРЕМЧУКОМ.

Розкажіть, будь-ласка, які можливості надає IT Академія Microsoft, насамперед студенту?

В IT Академії Microsoft спеціально організовується процес навчання у навчальному класі з сучасними комп’ютерами та ліцензованим програмним забезпеченням. Академія надає студенту цілий ряд можливостей, зокрема:

  • можливість орієнтуватись серед надзвичайного різноманіття сучасних інформаційних технологій та знайти свою нішу;
  • можливість вивчати сучасні IT технології, слухати лекції та отримувати консультації кваліфікованих спеціалістів, що пройшли сертифікацію компанії Microsoft, а по закінченню навчання самим пройти сертифікацію;
  • можливість безкоштовно отримувати для вивчення в домашніх умовах на персональному комп’ютері широкий спектр ліцензованого програмного забезпечення;
  • можливість отримувати навчальні матеріали та засоби дистанційного навчання обраним технологіям, включаючи тестування для самоперевірки;
  • можливість отримувати з допомогою викладачів академії доступ до великої електронної бібліотеки E-Reference Library та мережі технічних консультацій TechNet Plus;
  • можливість отримувати інформацію про семінари, полігони, ворк-шопи та інші заходи, що їх організують спеціалісти Microsoft в Україні;
  • можливість брати участь у світових та всеукраїнських змаганнях, що проводяться серед студентів IT Академій Microsoft;
  • отримувати знижки при оплаті процесу сертифікації, замовленні підручників тощо.

За якими напрямками може здійснюватись підготовка спеціалістів в IT Академії?

Загалом, в IT Академії може викладатися приблизно 200 навчальних курсів. Ці курси покривають весь спектр технологій компанії Microsoft – від операційних систем, засобів розробки високого рівня та засобів розробки драйверів до серверів різного призначення, системних бібліотек та інших ресурсів.

Компанія Microsoft всі курси, за якими здійснюється підготовка спеціалістів в IT Академії, об’єднує в три стратегічні напрямки.

За першим напрямком здійснюється підготовка «Сертифікованого розробника рішень Microsoft» (MCSD «Microsoft Certified Solution Developer»). Студенти, які навчаються за цим напрямком, вивчають проектування та розробку рішень масштабу підприємства, використовуючи технології та засоби розробки компанії Microsoft та платформу Microsoft .NET Framework. Для досягнення рівня MCSD студент повинен здати 5 тестів.

За другим напрямком здійснюється підготовка «Сертифікованого системного інженера Microsoft» (MCSE «Microsoft Certified Systems Engineer»). Студенти, які навчаються за цим напрямком, вивчають проектування та розробку складних мереж для середніх та великих підприємств. При цьому студенти вивчають не один програмний продукт, а отримують знання з принципів планування та побудови складних інформаційних систем в мережі підприємства з використанням програмного забезпечення компанії Microsoft. Для досягнення рівня MCSE студент повинен здати 5 тестів.

За третім напрямком здійснюється підготовка «Сертифікованого адміністратора баз даних» (MCDBA «Microsoft Certified Database Administrator»). Студенти цього напрямку вивчають проектування та адміністрування баз даних на основі Microsoft SQL Server. Також вивчаються питання встановлення та конфігурації Microsoft SQL Server та операційної системи, на якій цей сервер функціонує. Для досягнення рівня MCDBA студент повинен здати 4 тестів.

Слід додати, що в IT академії може здійснюватись також підготовка не лише спеціалістів високої кваліфікації, таких як розробники та інженери, а й користувачів та персоналу технічної підтримки, які працюють з програмними продуктами Microsoft. При цьому надається можливість отримання спеціального рівня – «Сертифікований спеціаліст технічної підтримки Microsoft» (MCDST - «Microsoft Certified Desktop Support Technician»), для досягнення якого необхідно здати 2 відповідних тести.

Юрію Євгеновичу, а чи не занадто складний шлях сертифікації? Чи зможуть студенти його подолати?

Для того щоб досягти відповідного рівня спеціаліста Microsoft з певного напряму, необхідно з цього напряму обрати та послідовно опанувати навчальні програми (від 4 до 5 залежно від напряму) та здати по них тести. Хоч цей шлях і не є швидким, але кожен проміжний крок має самостійне значення. Тому що за результатами успішної здачі навіть одного тесту студент вже отримує вагомі переваги, а саме статус сертифікованого професіонала Microsoft (MCP «Microsoft Certified Professionals»), що засвідчується відповідними міжнародними сертифікатом та пластиковою карткою Microsoft, реєстрацією та створенням власного облікового запису (account) в електронній системі сертифікованих професіоналів Microsoft (MCP Member Site), яка, в свою чергу, надає такі можливості:

  • отримання офіційної інформації про тести, що були здані, та про отримані сертифікати і статуси, причому доступ до цієї інформації може отримувати потенційний роботодавець;
  • доступ до приватних груп новин (Private MCP newsgroups), де можна знайти цінну інформацію, доступну тільки для людей, що мають статус MCP, зокрема тут можна оперативно отримувати новини про технології, отримувати відповіді на технічні питання від своїх колег MCP, сертифікованих викладачів Microsoft (MCT «Microsoft Certified Trainers»), експертів Microsoft (MVP «Most Valuable Professionals») та інших спеціалістів. Для компанії Microsoft приватні групи новин – це найоперативніший спосіб звернутися до людей, які працюють з її продуктами;
  • доступ до системи пошуку роботи Career Center, яка створена компанією Microsoft спільно з відомою у світі компанією – розробником сайту CareerBuilder.com, що призначений для надання можливості шукачам роботи та їхнім потенційним роботодавцям знайти один одного. У цій системі можна створити своє резюме та одним натискуванням на клавішу розіслати його тисячам фірм та рекрутінговим агентствам, переглядати тисячі існуючих пропозицій та відсортовувати їх за великою кількості різних критеріїв з метою визначення найбільш оптимальної пропозиції щодо місця роботи;
  • отримання інформації про спеціальні пропозиції та знижки на програмні продукти, навчальні матеріали, тести тощо від Microsoft та інших компаній;
  • доступ до системи планування сертифікації Certification Planner, яка дозволяє планувати наступні кроки для своєї сертифікації, та визначати які тести для цього потрібно здати;
  • отримання щомісячних випусків електронного журналу MCP Flash про зміни у програмах сертифікації, про появу нових тестів, можливість безкоштовної повторної спроби здати тест (Second Shot) тощо та інші корисні можливості.

Отже, статус MCP, який можна отримати здавши лише один тест, вже надає великі можливості. Наскільки студент буде мотивований робити наступні кроки і ще здавати тести для отримання відповідного рівня спеціаліста?

Хоча здача одного тесту і отримання статусу MCP – це ключ до спільноти професіоналів Microsoft, але зазвичай він перевіряє знання лише в одному вузькому напрямку і присвячений або одному програмному продукту, наприклад використанню сервера баз даних SQL Server, або адмініструванню однієї операційної системи, наприклад Windows XP.

З кожним наступним тестом, який здасть студент, буде зростати його кваліфікація, впевненість у своїх силах та відповідно буде зростати і його конкурентоспроможність та заробітна плата, яку запропонує йому роботодавець.

Якщо студент здасть у відповідному напрямку два тести, то він отримає вищий статус Сертифікованого спеціаліста з технологій Microsoft (MCTS «Microsoft Certified Technology Specialist»).

Ще один тест у відповідному напрямку, і студент отримає залежно від напрямку статус Сертифікованого професіонала IT індустрії (MCITP «Microsoft Certified IT Professional») або Сертифікованого розробника програмного забезпечення (MCAD «Microsoft Certified Application Developer»). Це буде свідчити про серйозне зростання його компетенції, про те що він володіє не окремим продуктом, а цілим спектром продуктів у певному напрямку і має відповідний досвід роботи з ними.

Ще один тест переводить студента у категорію майстрів своєї справи – залежно від напрямку це може бути Сертифікований системний адміністратор Microsoft (MCSA «Microsoft Certified Systems Administrator») або Сертифікований адміністратор баз даних (MCDBA «Microsoft Certified Database Administrator»).

Здача останнього п’ятого тесту, який присвячено теоретичному підґрунтю розробки інформаційних систем, надає студенту найвищий статус – архітектора, який залежно від напрямку засвідчується рівнем Сертифікованого розробника рішень Microsoft (MCSD «Microsoft Certified Solution Developer») або Сертифікованого системного інженера Microsoft (MCSE «Microsoft Certified Systems Engineer»).

Таким чином, залежно від бажань та можливостей студента компанія Microsoft надає можливість йому розкрити свій потенціал і знайти своє місце у світі IT індустрії, яке відповідає його здібностям.

Якщо студент обере напрям для досягнення певного рівня спеціаліста, де він зможе отримати інформацію про тести, які необхідно здавати і як краще спланувати їх здачу?

По-перше, студент може самостійно отримати необхідну інформацію на сайті Microsoft. Крім того, він може отримати консультації у викладачів IT Академії університету, які допоможуть зорієнтуватись у широкому спектрі технологій Microsoft та їх можливостей, спланувати програму та процес навчання, що найкраще відповідало б потребам студента. При цьому буде враховуватись інформація про наявність на ринку попиту та пропозиції спеціалістів з напрямків підготовки.

Хто викладатиме в Академії Microsoft університету?

На даний момент до викладання в нашій IT Академії Microsoft залучені викладачі, аспіранти та найкращі студенти університету, які отримали необхідні сертифікати та вже можуть викладати.

Викладатимуть курси з напрямку розробки рішень Microsoft (MCSD) доцент кафедри програмного забезпечення Денис Катєльніков, а також відповідно доцент та старший викладач кафедри обчислювальної техніки Василь Семеренко і Олександр Черняк. Слід відзначити, що Катєльніков здав вже 4 тести і знаходиться в одному кроці до отримання найвищого рівня MCSD. Планується, що вже в лютому він отримає найвищий статус для викладачів - Сертифікований викладач Microsoft (MCT «Microsoft Certified Trainer»). До речі, у Подільському регіоні поки що немає жодного викладача із статусом MCT та фахівця рівня MCSD.

Читатимуть курси з напрямку системної інженерії Microsoft (MCSE) викладачі та студенти ІнІТКІ, зокрема викладачі Костянтин Черняхович, Максим Притула та Олександр Головатюк, аспірант Василь Карпінець та найкращі студенти ІнІТКІ Олександр Гончарук, Дмитро Присяжний та Олексій Слободиський, а також студент ІнРТЗП Мирослав Степуленко. Тут слід відзначити, що викладачі, які викладатимуть з даного напрямку також мають право викладати курси Microsoft для користувачів і персоналу технічної підтримки, тобто тих, хто бажатиме отримати спеціальний рівень MCDST.

Викладатимуть курси з напрямку адміністрування баз даних Microsoft (MCDBA) доценти кафедри моделювання і моніторингу складних систем Мирослав Боцула та Георгій Горячєв.

Викладачами IT Академії університету може стати будь-який викладач або студент ВНТУ, який послідовно навчатиметься на курсах, здаватиме тести та отримуватиме сертифікати і готуватиметься до отримання сертифікату викладача Microsoft MCT.

Де проходитимуть заняття IT Академії?

Для проведення занять в IT Академії на першому поверсі головного корпусу в аудиторії 126ГУК створено клас із сучасних комп'ютерів, які об'єднані в локальну мережу з виходом в Internet. На комп'ютери класу встановлені ліцензовані програмні продукти Microsoft, а також навчальні матеріали у вигляді електронних бібліотек, книг, документації тощо.

Заняття в Академії Microsoft проводитимуться не лише для слухачів Академії. Провідні викладачі, які задіяні до викладання в Академії, будуть також проводити лабораторні заняття з програмних дисциплін для студентів, в яких вони викладають.

Розкажіть про форму і тривалість навчання в Академії.

Академія пропонує різні форми навчання. Найбільш поширеною є очна форма навчання у вигляді лекцій та лабораторних занять у комп’ютерному класі. Існує також дистанційна форма, коли за бажанням студента опанування певної частини курсів може здійснюватись дистанційно без відвідування занять, а лише із здачею відповідних тестів. Студент послідовно вивчає курси, кожен з яких складає від 6 до 50 годин, що триває приблизно від 1 дня до 1 місяця. Кількість необхідних курсів залежить від обраного напрямку та відповідного рівня, який він бажає досягти.

Так для отримання рівня MCSD потрібно пройти 12 курсів та здати 5 тестів, що складає загалом 450 годин. Для отримання рівня MCАD достатньо вивчити 8 курсів та здати 3 тести, що складає загалом 250 годин. Для отримання рівня MCSE потрібно вивчити 10 курсів та здати 5 тестів, що складає 400 годин.  Для отримання рівня MCSА потрібно вивчити 7 курсів та здати 4 тести, що складає 300 годин. Для отримання спеціального рівня MCDST потрібно вивчити 2 курси та здати 2 тести, що складає 60 годин.

Нагадаю, що після успішної здачі навіть одного будь-якого тесту, студент автоматично отримує статус MCP з усіма пов’язаними з цим перевагами, про які я вже сказав.

Як проходить навчальний процес у Академії?

Після того, як студенти записались на курси, викладач Академії формує у системі електронного навчання LMS (Learning Management System) групу для вивчення конкретного курсу і реєструє до неї студентів.

Далі він надає студентам так звані коди доступу (access codes) до електронних навчальних матеріалів. Маючи код доступу, студенти можуть безкоштовно отримувати доступ до мультимедійних навчальних матеріалів курсу. При цьому, доступ  може бути здійснено з будь-якого комп’ютера, що підключений до Internet.

Навчальні матеріали містять оформлений засобами мультимедіа теоретичний матеріал по курсу, лабораторні роботи, які студент може виконати самостійно, та систему тестування, яка дозволяє перевіряти засвоєння вивченого матеріалу. Також існує можливість скачувати матеріали на електронний носій інформації і вивчати їх в умовах відсутності доступу Internet (так званий off-line режим). Якщо студенти забажають придбати навчальні матеріали у вигляді підручника, то вони можуть це зробити зі значними знижками для слухачів Академії.

Слід відзначити, що компанія Microsoft оперативно вносить зміни до навчальних планів IT Академій, щоб забезпечити відповідність навчального процесу до нових програмних продуктів, які надходять на ринок. При самостійному вивченні відслідковувати ці зміни значно складніше.

Викладач IT Академії Microsoft має можливість отримувати  у системі електронного навчання LMS звіти про процес навчання  студентів у групі. Цей звіт може містити інформацію про відвідування студентами занять, про доступ їх до сайту LMS, про здачу тестів на засвоєння навчального матеріалу. За необхідністю доступ до цієї інформації можуть отримувати і батьки, або організації, що сплачували за навчання студента.

Переважна більшість навчальних матеріалів та тестів в Академії Microsoft англійською мовою. Лекції викладачів Академії проводяться українською мовою з адаптацією оригінальної термінології.

Юрію Євгеновичу, чи не могли б Ви, хоча б приблизно, сказати, якою буде вартість за навчання в IT Академії нашого університету?

Академія є неприбутковою структурою, тому вартість за навчання складається лише із заробітної плати викладачів та усіх витрат, що відшкодовує університет на забезпечення навчання. У зв’язку з цим, вартість за навчання буде значно нижчою, ніж в інших навчальних центрах Microsoft.

Важко сказати, якою конкретно буде вартість одного курсу, оскільки вона залежатиме від виду та обсягу курсу. Якщо говорити приблизно, то від 700 грн. Для порівняння приблизна вартість одного курсу Microsoft у Європі становить 3000 євро.

Я знаю, що наприкінці минулого року в університеті проходили певні заходи Microsoft. Розкажіть про них докладніше.

IT Академія Microsoft, окрім організації навчального процесу, організовуватиме одноденні лекції та семінари, присвячені новітнім технологіям Microsoft. Для проведення цих заходів залучатимуться як викладачі Академії нашого університету, так і провідні фахівці компанії Microsoft. Ці заходи безкоштовні, і відвідати їх зможуть усі бажаючі.

Торік 12 вересня представник Microsoft з академічних програм Денис Холод презентував в нашому університеті світову олімпіаду серед студентів Imagine Cup, яку вже декілька років проводить компанія Microsoft. Також він продемонстрував новітні технології Microsoft, зокрема Microsoft Robatics Studio.

А згодом 5 грудня IT Академією Microsoft університету спільно з Вінницькою .NET User Group в нашому університеті був організований семінар за участю представника Microsoft Сергія Байдачного, який розповів про конференцію Microsoft PDC (Professional Developers Conference), що проходила у Лос-Анджелесі у жовтні. Він презентував новітні IT технології, які були представлені на цій конференції, зокрема нову операційну систему Windows 7, засоби для розробників Windows Studio Team System 2010, нові ініціативи компанії Microsoft для компаній-початківців (start-up) BizSpark, а також Windows Live Services тощо.

За домовленістю з компанією Microsoft для підвищення професійного рівня викладачів нашого університету, які викладатимуть курси в Академії з напрямку системної інженерії Microsoft, та прискорення досягнення ними відповідного рівня MCSE, до університету 1-2 рази на місяць приїздитиме і проводитиме семінари провідний фахівець компанії Microsoft у цьому напрямку Ігор Шастітко. Планується, що після закінчення повної підготовки, викладачі Академії нашого університету будуть залучатись компанією Microsoft для проведення семінарів та тренінгів як у Вінниці, так і у інших містах України.

У рамках цих домовленостей Ігор Шастітко 3 грудня 2008-го та 15 січня 2009 року провів в Академії університету семінари для викладачів Академії. На семінарах розглядались технології Windows Server 2008, System Center, віртуалізації (Virtualization), оптимізації інфраструктури (Infractructure Optimization), IT безпеки (Security), розгортування операційної системи (Deployment, MDOP, MDT), а також Windows Client. Під час семінарів використовувались спеціальні сервери та обладнання компанії Microsoft.

За матеріалами семінарів IT Академія університету планує проводити дні відкритих дверей, на яких розглядатимуться вказані технології. Академія буде інформувати студента про тематику, місце та час проведення подібних заходів.

У 2005 році в нашому університеті було відкрито Академію CISCO, про що, до речі, Ви, Юрію Євгеновичу, уже розповідали на сторінках нашої газети. А що нового відбулося з того часу?

Фактично за 3 роки викладання в Академії CISCO університету навчання пройшло близько 100 фахівців, серед яких приблизно три чверті – це студенти та випускники нашого університету. Зараз кількість бажаючих пройти курси постійно збільшується.

Окремо слід відзначити, що за час існування Академії CISCO в ній пройшли навчання провідні викладачі інститутів ІТКІ та АЕКСУ, які викладають дисципліни, пов’язані з мережевими технологіями. Зокрема, це доцент кафедри ОТ Сергій Захарченко, доценти кафедри ІС Ігор Арсенюк та Андрій Яровий, доцент кафедри ПЗ Денис Катєльніков, доцент кафедри КСУ Ольга Глонь, доцент кафедри ЛОТ Андрій Кожем’яко, викладачі кафедри АІВТ Роман Маслій та кафедри ІМЕН В’ячеслав Седлецький, а також інженер InterCEC Олександр Марченков.

На сьогодні, в Академії CISCO університету 4 сертифікованих інструктори CISCO.

Студенти та випускники Академії CISCO університету беруть активну участь у щорічних олімпіадах з мережевих технологій, які проводить компанія CISCO. У 2007 році випускник академії CISCO, тоді ще студент нашого університету Олександр Нестеров став фіналістом Першої Всеукраїнської олімпіади з мережевих технологій CISCO, до речі, членом оргкомітету якої була і Академія CISCO нашого університету.

Навчання в Академії CISCO проходить в класі із сучасними комп’ютерами, ліцензованими програмами та обладнанням CISCO, яке проходить постійну модернізацію згідно вимог часу.

Усіх, кого зацікавила інформація, і хто бажає навчатись в IT Академії Microsoft нашого університету, можуть звертатись безпосередньо до Юрія Євгеновича Яремчука —  (0432) 51-32-61, 58-04-97.

Оригінал

Компании из статьи


Microsoft Украина


Сайт:
http://www.microsoft.com/ukr/ua/

Microsoft Украина Украинское подразделение компании Microsoft.

Ищите нас в интернетах!

Комментарии

Свежие вакансии